روش های محافظت از موی کودکان

زیباترین مدل موی دخترانه
فوریه 25, 2021
آموزش اصلاح موی کودک در منزل
فوریه 25, 2021
Show all

روش های محافظت از موی کودکان

نحوه محافظت از مو کودکان دلبند شما

کودکان موهای شکننده و باریکی داشته که بیشتر در معرض آسیب هستند از این رو باید در محافظت آنها دقت و مراقبت بیشتری صورت گیرد. بسیاری از والدین توجهی به مو فرزند خود نداشته و آنها بی اهمیت می دانند اما در صورتی که مراقبت خوبی صورت گیرد در آینده می تواند موهای نامطلوبی باقی مانده و ناراحتی به دنبال داشته باشد. هر کودکی با توجه به ارث و ژنتیکی نوع مو خاص خود را داشته که در ظاهر آن تاثیر بسیاری دارد. افرادی که مو مناسبی نداشته باشند نه تنها در زیبایی آنها خللی ایجاد می شود، بلکه نگهداری را دشوار می سازد.


تعداد شستن موی کودک در هفته

در سن یک سالگی پزشکان توصیه می کنند هر دو تا سه روز سر کودک با شامپو شسته شود تا عاری از هر پوسته و کثیفی گردد. اگرچه سر کودک پوسته خاصی پیدا نمی کند اما پزشکان همیشه توصیه آنها این بود که مراقبت از مو کودک را باید جدی گرفت زیرا بعدها آسیب های جدی تری وارد نشده و در نهایت فرزندتان مو نامطلوبی پیدا نکند. همچنین اگر مشاهده کردید کودک کثیف است بهتر بوده آن را به حمام ببرید و شکی در بردن حمام نداشته باشید. اگرچه نباید فاصله حمام را بسیار کوتاه کرد در سوی دیگر نباید طولانی باشد تا میکروب ها و کثیفی به افراد نفوذ کند. میزان شامپو نباید بسیار باشد و در سطح معمولی و اندازه یک فندق شامپویی روی سر قرار دهید.


آرایشگاه تخصصی مو و صورت پازل، اولین و تخصصی‌ترین آرایشگاه کودک کرج بوده و با تیم متخصص و حرفه‌ای خود، تحت مدیریت آقای بهنام فیاض ، در خدمت نوزادان، خردسالان، کودکان و نوجوانان دلبند شما میباشد. برای اطلاعات بیشتر، خدمات آرایشگاه کودک پازل را مشاهده نمایید.

گذشته از آن باید شامپو مخصوصی برای کودک به کار گرفت تا آسیبی به ریشه مو وارد نشده و در نهایت مراقبت موها به رشد خود تا سنین بالا ادامه دهند و بدون آسیب باقی بمانند. موهای کودک را مرتب شانه کنید تا موهای اضافی از روی سر خارج شده و موجب یک دست شدن و منظم آنها شود. این امر تاثیر مثبتی روی مو کودک می گذارد و موجب می شود تا ریشه های مو آن مستحکم شده و در آینده علاوه بر حالتی خوب، ضخیم شده و ثباتی پیدا کند. با تمام این تفاسیر باید مو کودک را تحت مراقبتی قرار داد تا همیشه بی نقص و با ثبات باقی بماند و بتواند مستحکم باشد.

در صورت وجود موهای پرتراکم باید با شانه ظریفی آن را منظم کرد تا موها یک دست و با ثبات باقی بمانند. همچنین پس از هر بار حمام با روغن بادام به ماساژ دادن سر فرزند خود بپردازید تا آرامشی به آن منتقل شود و آسایشی داشته باشد. مراقبت از موی کودک باید با دقت بالایی صورت گیرد و نباید بی تفاوت از کنار آن گذشت. برخی تصور می کنند عدم توجه به مو فرزند مهم نیست و اهمیتی ندارد.

 
 

اصلاح موی کودک

اصلاح موی کودک یکی از مهمترین عوامل در محافظت از مو بشمار میرود. گاهی اوقات برخی از موهای اضافی را کوتاه کنید تا پر شدگی سر کمی خالی شده و این امر باید در سنین 18 ماهگی به بعد صورت گیرد. زیرا در سنین کمتر ضخامت مو کودک بسیار کم بوده و نمی توان این ریسک را کرد. کوتاه کردن موی کودک حداقل باید 1 تا 2 سانت باشد تا خللی مشاهده نشده و ناراحتی از سوی کودک صورت نگیرد. سعی کنید هنگامی که کودک شیر خورده و به خواب رفته موهای آن را کوتاه کنید تا گریه نکرده و آزار و اذیتی نشود. همانطور که می دانید اگر در بیداری به کوتاه کردن مو بپردازید قطعا گریه های پی در پی مانع از انجام خواهد شد و در نتیجه نمی توانید مو کودک را کوتاه نمایید. همچنین در انتخاب نوع قیچی نیز دقت بالایی به خرج دهید.

با این حساب نباید مو کودک را هنگامی که بیدار است کوتاه کرد شاید به دلیل تکان های بسیاری که می خورد موجب شود تا قیچی آسیبی به آن وارد کرده و صدمه بیند. مو قسمت حساسی از بدن بوده اگر مراقبت کافی از آن صورت نگیرد و حال در این بین اگر مو به کودکی اختصاص داشته باشد که سطح مراقبت آن باید بیشتر باشد. توصیه میوشد برای اصلاح موی کودک از آرایشگاه تخصصی کودک بهره ببرید تا یک محیط جذاب شما را در اصلاحی خوب و بیخطر برای کودک دلبندتان یاری نماید کمک نماید.

در انتها باید یاداوری کنیم که شپش ها از جمله موجودات ریزی هستند که بیشتر در موهای قرار می گیرند و اگر بهداشت آنها مرتب رعایت نشود در نتیجه شپشی را به دنبال خواهد داشت. در صورت وجود شپش باید به پزشک مراجعه کرد تا با تجویز داروهایی بتوان آن را درمان کرد. شپش این روزها در مدارس رایج بوده و باید بهداشت را به شکل قابل توجهی رعایت کرد.

بعد از همه ی این توضیحات، یافتن یک آرایشگاه تخصصی کودک برای اصلاح موی فرزندان، یکی از دغدغه های والدین میباشد. آرایشگاه تخصصی مو و صورت پازل، اولین و تخصصی‌ترین آرایشگاه کودک در ایران بوده و با تیم متخصص و حرفه‌ای خود، در خدمت نوزادان، خردسالان، کودکان و نوجوانان دلبند شما میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *